Sēņu audzēšana.

Visā pasaulē, sēņu audzēšanai piešķir lielu nozīmi. Tas ir saistīts ar augstu ražošanas efektivitāti, kā arī ar sēņu uztura un ārstnieciskām īpašībām. Šodien, pasaules līderis sēņu audzēšanā un sēņu eksportā ir Ķīna. Labi attīstīta sēņu audzēšana Eiropā, Krievijā un NVS valstīs. Kultivēto sēņu patēriņš pasaulē ir diezgan augsts. 1998 gadā sēņu patēriņš Krievijā bija 260 grami uz vienu iedzīvotāju, Ungārijā šis rādītājs bija 1,8 kg, un Polijā - 1,5 kg. Un katru gadu sēņu patēriņš pieaug.

Tātad, kāpēc sēņu audzēšana ir visrentablākais lauksaimnieciskās ražošanas veids?
Aprēķināsim! Par gadu, vienā kvadrātmetrā var izaudzēt:
Kartupeļus - 4-8 kg
Gurķus - 4-6 kg
Tomātus - 10-12 kg
kāpostus - 5-6 kg
un austersēnes (telpās) - 80-100 kg.
Pie tam 1 kg svaigu sēņu maksā vairāk nekā maksā kartupeļi, gurķi, tomāti vai kāposti. Un pats svarīgākais - sākt audzēt sēnes gada garumā var gandrīz jebkurš cilvēks.

Pamatprasības austersēņu audzēšanai ir aprakstīti lapā "austersēņu audzēšana". Austersēņu audzēšanai, pirmkārt, jānodrošina piemērotas telpas un materiāls audzēšanai.

Kur pirkt austersēņu micēliju?

Mēs nenodarbojamies ar austersēņu audzēšanu, vai austersēņu micēlija izplatīšanu pa pastu, mēs varam tikai palīdzet atrast, kas nodarbojas ar austersēņu audzēšanu.

Latvijas austeru ražotāji pirms dažiem gadiem apvienojas "Latvijas sēņu ražotāju un pārstrādātāju asociācijā". Adresi un kontaktinformāciju ar Lursoft palīdzību var atrast Latvijas uzņēmumu datu bāzē:
"Latvijas sēņu ražotāju un pārstrādātāju asociācija"

 

    Информация о Прибалтике. Гостиницы. Рекомендации, описание и фотоальбомы туристических поездок.   Top.LV