Austersēņu noderīgas un ārstnieciskas īpašības.

Ārstnieciskas īpašības šīs sēnes ir labi zināmas, tās ūdens un spirta ekstrakti, tiek izmantoti hipertensijas, aterosklerozes, ļaundabīgo audzēju profilaksei. Sēne veicina radionuklīdu, smago metālu aktīvu izdalīšanos no organisma. Austersēnei piemīt pretvīrusu aktivitāte, imunitātes uzlabošana. Austersēņu struktūrā ietilpst olbaltumvielas, ogļhidrāti, kā arī aminoskābes un mikroelementi.

Sēnes pret vēzi.

Polisaharīdi, kuri ir sēnē, aizkavē attīstību dažāda veida ļaundabīgo audzēju. Tie palielina aktivitāti šūnu aizkrūta (aizkrūts dziedzeris, kas atbild par imunitāti), iesaistot tās darbā spēcīga imunitātes mehānisma izveidei, kuru mērķis ir nomākt vēža šūnu dzīvotspējību.

Pateicoties tam, ka polisaharīdi (galvenās austersēnes arstnieciskas vielas), ne tikai cīnās ar konkrētu slimību, bet arī vienlaicīgi sakārto līdz normai novājināto imūnsistēmu, austersēņu izmantošanas iespējas ir pietiekami plašas. Vesela virkne slimību, ko izraisa lielākā mērā organizma aizsargspēju samazināšana, pietiekoši labi pakļaujas izdziedei. Starp tām var atzīmēt ādas slimības, žultsakmeņu, kā arī slimībās, kas saistītas ar radiācijas iedarbību. Vēl viena nenoliedzama priekšrocība austersēņu polisaharīdiem - to zemā toksicitāte.

1979 gadā no austersēnes tika izdalīti savienojumi graujošie holesterīnu. Austersēņu augļu struktūras ietver savienojumus ar antioksidantu aktivitāti, ti, satur vielas, kas aizkavē novecošanās procesu. Austersēnes veicina holesterīna iznīdēšanu no organisma un samazina aterosklerozes risku. Lielākā daļa sēņu ogļhidrātu ietilpst šķiedrās, kuras normalizē noderīgās zarnas mikrofloras darbību un veicina iznīdēšanu no organisma dažādu toksisku vielu. Ir pierādīts, ka, jā austersēnes tiek iekļautas uzturā, cilvēka asinīs holesterīna līmenis samazinas.

Līdz ar to, neliels daudzums apgūstāmo ogļhidrātu sēnes, samazina to kaloriju saturu, kas ir 300-340 kcal/100 gr.

Liela fizioloģiskā nozīme ir minerālvielām, kuras veic regulatīvās funkcijas vielu maiņā. Viņas ietipst daudzu fermentu sastāvā, kalpo kā pamatmateriāls kaulu uzbūvei.

Kopumā mums vajadzētu teikt, ka 100-150 g austersēņu dienas uzturā:

 

  • Palīdz iznīdēt radioaktīvos elementus no cilvēka ķermeņa;
  • Veicina kuņģa čūlu profilaksi un ārstēšanu;
  • Novērš aterosklerozes attīstību;
  • Normalizē asinsspiedienu un holesterīna līmeni;
  • Kalpo kā vēža audzēja pretlīdzeklis;
  • Samazina vēža risku;
  • Stiprina imūnsistēmu darbību;
  • Uzlabo zarnu darbību;
  • Aizkavē organisma novecošanu;

 

 

    Информация о Прибалтике. Гостиницы. Рекомендации, описание и фотоальбомы туристических поездок.   Top.LV