Austersēnes. Austersēņu audzēšana.
Audzēšanas tehnoloģija.

Austersēņu attīstība un vairošana, prasa pieticīgu uzmanību un apstākļus. Austersēņu audzēšanai der jebkādas nedzīvojamās telpas slēgta tipa (dzīvoklis, māja, klēts vai garāža), kā arī apsildāmas stikla siltumnīcas austersēņu audzēšanai ziemā.

Audzejot austersēņes jāievēro šādi nosacījumi. Austersēņu augļu nesēšanas optimālā temperatūra ir 14-20 C robežās, ar relatīvo gaisa mitrumu 60-80%. Austersēņu izaugsmes laikā audzēšanas telpu jāapgaismo 12 stundas diennaktī. Apgaismojuma intensitāte nepieciešamā normālai augļķermeņa veidošanai ir pietiekama diapazonā 100-180 lux (apmākušos laika apstākļiem). Vispiemērotākas šim ir dienasgaismas vai siltumnīcas lampas. Tāpat vajag izmantot arī dabisko gaismu caur logiem. Austere mīl svaigu gaisu, tāpēc, sēņu augšanas laikā nepieciešams regulāri vēdināt telpas, ieslēdzot ventilāciju aptuveni 4-6 reizes dienā. Pieļaujamā ogļskābes gāzes koncentrācija istabā - ne vairāk kā par vienu procentu.

Audzēšanas apstākļi prasa pastāvīgu gaisa cirkulāciju telpās, kur sēnes aug.

Ievērojot audzēšanas tehnoloģijas processu 10 kg substrāta sēņu raža vienā rotācijā ir apmēram 3 kg. Vienā audzēšanas telpā gadā, iespējams sasniegt 4-6 rotācijas.

 

    Информация о Прибалтике. Гостиницы. Рекомендации, описание и фотоальбомы туристических поездок.   Top.LV